קצת עליי

שמי אתי חסון. נולדתי וגדלתי בחולון. זכיתי להיוולד למשפחת חסון, כבת שלישית מבין שישה אחים ואחיות. בבית ילדותי שהיה צפוף בחדרים, אבל מרווח בלב, למדתי מהוריי שבמקום שבו יש אהבה, שום דבר אינו חסר. עם הזמן, הפכתי בעצמי לאמא לשישה ילדים, שארבעה מהם נשאתי ברחמי. סיפור חיי עובר דרך מסלול מפותל של נישואין בגיל צעיר, גירושין, בניית משפחה חדשה לא קונבנציונאלית והתמודדות עם סיטואציות הוריות מגוונות, והחיים לימדו אותי שלהיות הורה זו זכות גדולה שאינה תוצאה של הליך ביולוגי בלבד, אלא היא בחירה בעלת משמעות אדירה, הטומנת בחובה אחריות ואתגרים מרובים לצד הנאה צרופה ואהבה אינסופית.

הכתיבה

אהבת הקריאה והכתיבה זרמו בדמי כבר בגיל הרך, ובכל פעם שנפלה לידיי יצירה טקסטואלית, מכל סוג שהוא, שגרמה לי להתפעל ולקנא במי שצירף בכישרון רב כל כך את המילים שעל הדף, הרגשתי צורך לנסות ולצרוף בעצמי מילים שתחוללנה אדוות של התרגשות והנאה בלב הקורא. הכתיבה זרמה בעורקיי, והמגירה התמלאה במשך השנים בשלל שירים וסיפורים מפרי עטי, שחלמתי יום אחד להוציא לאור, אך לא הרגשתי שהבשילו לכדי יצירה שלמה שעומדת בתנאי הסף שהצבתי לעצמי.

תרגולינה וסיפורים נוספים

ואז הגיעה תרגולינה. סיפור הילדים הקטן והפשוט לכאורה, נבט במוחי בעקבות מחשבות מרובות על המשפחה המיוחדת שלנו, ועל סוגי המשפחות השונות המתקיימות סביבנו, אשר מעמידות את הילדים מול שאלות סקרניות מצד חבריהם. חשבתי על ילדים שבאים לעולם באמצעות פונדקאית, או בדרך של תרומת ביצית או תרומת זרע, על ילדים מאומצים ועל אחים למחצה. הרגשתי, שבניגוד לספרים רבים שבהם עוסקים בקשיים של הילד עצמו, ובהצבת ההורה כדמות "כל-יכולה" שפותרת בעיות, חשוב להראות לילדים שגם למבוגרים לפעמים קשה להתמודד, ושגם הם לא תמיד מצליחים לעמוד בציפיות או להיות "כמו כולם". תרגולינה נכתבה כמעט מעצמה, וכשסיימתי את הכתיבה, הרגשתי שהסיפור מרגש ומדויק ושלם מבחינתי, ושהוא מעביר את המסרים שרציתי להעביר. כשתרגולינה יצא לאור, היה זה עבורי אחד הימים המאושרים ביותר שיכולתי לדמיין. ומרגע שהספר יצא, נפתח הסכר, ונולדו הספרים והסיפורים הנוספים.
אתי חסון - סופרת ילדים
אתי חסון
סופרת ילדים
אתי חסון - סופרת ילדים